grass

Návrh a kompletná realizácia záhradných úprav exteriéru objektov

Japonské záhrady a záhradné úprav s využitím prvkov ázijského záhradného umenia.

Údržba, rekonštrukcia, revitalizácia a obnova zelene, tvarovanie, inštalácia závlah pre hotely, penzióny, parky a iné

Vytvárame kvalitný priestor s dôrazom na jednoduchosť, funkčnosť a zmysel pre krásu

Veľký dôraz kladieme na pragmatické myslenie, racionálny prístup, kvalitu a profesionalitu práce

Na myšlienku, že projekt pre záhradu má byť nielen esteticky krásny a výtvarne vypracovaný, ale aj účelný a predovšetkým reálne uskutočniteľný, dohliada a jeho autorský dozor zabezpečuje záhradný architekt.

ROKOV

skúseností

Prinášame profesionalitu a kvalitu.

ŠPECIALISTA

Ing. Martin Sučič

Absolvent Fakulty záhradnej a krajinnej architektúry SPU v Nitre s dlhoročnými praktickými skúsenosťami.

OBLASTÍ PÔSOBENIA

v Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji a na Južnej Morave.

O nás

Naša spoločnosť ponúka komplex služieb v oblasti záhradnej a krajinnej architektúry a exteriérového dizajnu.

Tree-pic

Od roku 1995

Prvé začiatky našej činnosti siahajú ďaleko do minulosti.

2000

Zrealizovali sme niekoľko prvých japonských záhrad.

2010

Za nami je prvá stovka spokojných klientov.

2018

Od tej doby sme realizovali veľké množstvo projektov sadových úprav či iných záhradných diel, vypracovali sme množstvo návrhov a odkonzultovali veľa štúdií.

Postup spolupráce

Aby sa udržala kompozičná idea a čistota tejto výtvarnej myšlienky, uprednostňujeme overený pracovný model: architektonický návrh → finálna realizácia → pravidelná údržba, čím preberáme priamu zodpovednosť za výsledný efekt diela.

Filozofia

Pre vás, naši zákazníci, sa snažíme vytvárať krásne a príjemné prostredie. Budeme radi, keď nám aj naďalej s dôverou zveríte starostlivosť o vaše záhrady.

– Ing. Martin Sučič, záhradný architekt
podpis

Naši spokojní zákazníci

Pracovali sme na úžasných projektoch

Odborne odvedená práca, kvalitný rastlinný materiál, výborná komunikácia, pracovitý  personál a v závere nádherná záhrada.

Ján Tréger, Bratislava

Zrealizovali nám dokonalú záhradu tvorenú s citom, dôrazom na detail .My v nej teraz môžeme snívať vlastné sny. Vďaka.

Tomáš Galbo, Dubnica nad Váhom 

Množstvo skúseností sa odrazilo na kvalite odvedenej práce. Ďakujeme.

Rodina Jakúbeková, Piešťany

Konzultáciami vychádzali v ústrety zákazníkovi....šikovný, spoľahlivý tím a výsledkom je záhrada ušitá na mieru.

Ján Vavro, Trenčín

Od začátku to byl profesionálny přístup, komunikacie na úrovni a přecízně dokončeno sadovnické dílo.

Jakub Kaděra, Uherské Hradiště
logo-s
logo-s
logo-s
logo-s
logo-s
logo-s
Urobíme vašu záhradu výnimočnou

Záhrada – to je celý vesmír

Jeho krása, skrytá harmónia, omračujúca nesmiernosť, jeho hlbiny i tušené zákutia. V jednej kvapke rosy na lupienku ruže sa v skorom letnom ráne zrkadlí krása celého sveta. Argentínsky spisovateľ Jorge Luis Borges píše, že záhrada, v ktorej sa cestičky rozvetvujú, je ako knižnica, ktorá v knihách odkazuje na ďalšie a ďalšie významy. Môžeme v nej hravo zablúdiť ako v knóssoskom labyrinte, môžeme sa nechať unášať jej krásou a výzvami, môžeme kráčať kľukatými chodníkmi od vresoviska k tôni trubkovcom obrastenej pergoly, v ktorej nás čaká šálka kávy s chutnou bábovkou. Lákavým pozvaním i Ariadninou niťou nech je nám jej opojná krása, ktorá nás bude v každom ročnom období záhradou sprevádzať. Nakoniec v nej nikdy nezablúdime. Záhradu totiž môžeme čítať s istotou návratov k obľúbeným knižkám v domácej knižnici, ktoré nikdy nesklamú. Trpezlivo, s napätím a zatajeným dychom a vždy nanovo, lebo tak ako sa meníme my, mení sa s nami aj záhrada. Bratia Čapkovci svoju záhradu takto čítali a trpezlivo tvorili počas celého svojho aktívneho života. Záhrada potom vypovedá mnohé o nás. Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam kráčame. Keď hľadal Paul Gauguin na konci svojho života na Tahiti odpoveď na tieto prastaré filozofické otázky, namaľoval bretónsku zimnú krajinu, dom v zimnej záhrade.

JAPONSKĶ ZĶHRADA - OSTRO¶SKĶ NOVĶ VES - B (15)
JAPONSKĶ ZĶHRADA - KUNOVICE (17)

Záhrada ako odpoveď na ľudské pýtanie sa. Odpoveď na otázku hľadania vnútorného pokoja a mieru, odpoveď na hľadanie jemnej krásy a skrytej harmónie, odpoveď argumentujúca tichom diania, zázrakom života, energiou rastu, rytmom pravidelného striedania rovnováhy života, šumením vetra v korune stromu, vôňou pokosenej trávy, nehlučným jarným dažďom stekajúcim po olejovitých listoch vavrínovca, vodopádom životnej miazgy lejúcej sa v kaskádach štedrecovej koruny, vyprahnutou krásou skalky uprostred sparného letného dňa, omamnou vôňou pajazmínu pri večernom rozjímaní pod hviezdnou oblohou v záhradnej besiedke, nečakane jednoduchou krásou krokusu v nežnom jarnom trávniku, vôňou nasýteným závanom vetra v šumiacich girlandách majestátnej vistérie... S krásou záhrady sa stretávame predovšetkým v tichých chvíľach úžasu nad jej krásou a v rozjímaní nad jej vnútornou harmóniou, v tých nesamozrejmých chvíľach, keď veci strácajú svoju všednú samozrejmosť. Je to dianie zmyslu a udalosť daru. Krásou záhrady sme hlboko obdarovaní. Tá nádherná objímajúca štedrosť! Z nej potom čerpá mladý otec, ktorého deti doma pokojne spia, kým on odpočíva v záhrade so svojou ženou po rušnom pracovnom dni... Zázrak záhrady sa nám dáva ako dar.

Doc.  PhDr. Peter Rusnák, PhD.  (filozof)